Elektrická topidla a zdražení elektřiny

Zdražování se dotýká každého z nás. Situace ve světě má nemilosrdný dopad na ekonomiku všech států. V takové situaci logicky přemýšlíme jaké jsou možnosti ušetřit nebo omezit výdaje. Lze i mezi topidly najít šetrnější přístroje? Aby šlo správně zodpovědět tuto otázku je třeba se zamyslet nad provozní cenou v poměru k teplu, které lze cítit.

Na poli topidel máme několik technologií. Topidla ElmetFire jsou přímo designovaná pro použití venku, nebo v neuzavřených a špatně izolovaných prostorech. V takovýchto místech by bylo velmi neekonomické a neefektivní přenášet teplo z topidla na člověka prostřednictvím vzduchu.

 

Nejšetrnějším a zároveň nejúčinnějším způsobem jak ohřát osobu v otevřeném prostoru jsou infračervené paprsky. Jedná se o způsob přenosu tepla, jaký je nám znám například u slunce. Právě jeho teplo k nám proudí prostřednictvím infračerveného záření.

Velkou výhodou infračerveného záření je jeho odolnost proti větru. Pokud přenášíte teplo vzduchem, sebemenší vánek výrazně sníží teplo, které k Vám dorazí. Naproti tomu u infratopidel ElmetFire stačí daleko menší výkon (tudíž i spotřeba) pro komfortní pocit tepla.

 

I vzhledem k zvýšeným cenám energií jsou topidla ElmetFire účinným zdrojem tepla, který Vás za minimální náklady ohřeje. Náklady na hodinu provozu nejsilnějších modelů (https://www.elmetfire.cz/zahradni-venkovni-topidlo-helios/) se pohybují kolem 16kč/hodinu. Nemusíte vytápět celu místnost pro pocit komfortu – stačí pouze zapojit do zásuvky, zapnout a už je Vám příjemně.

 

 

Topidla Elmetfire své uplatnění najdou v zimních zahradách dílnách, welnessech, chatách chalupách a balkónech. Zkrátka všude, kde byste chtěli 

 

Více o našich přístrojích se dozvíte na stránkách elmetfire.cz

Zpět do obchodu