Na co pamatovat při výběru topidla do koupelny

Pocit chladu v koupelně po teplé sprše patří mezi méně příjemné prožitky. Vytápět místnost ve které chceme trávit jen omezený čas se může negativně projevit na účtu za energii.

 

Ekonomické nárazové vytápění?

 

Jedním z účinných způsobů jak rychle ohřát osobu v prostoru jsou infračervené paprsky. Jedná se o způsob přenosu tepla jaký je nám znám například u slunce. Právě jeho teplo k nám proudí prostřednictvím infračerveného záření.

Pro to aby Vám bylo teplo tedy není nutné vyhřívat celou koupelnu, ani ji nemusíte nijak předehřívat. Infrazářič zaručí teplo ihned po zapnutí, tudíž i když nečekaně navštívíte koupelnu po dlouhé venkovní procházce, budete mít zaručené komfortní teplo po dobu užívání koupelny.

 

Zkrácením doby používaní spotřebiče v porovnáním s přímotopy či jinými druhy vytápění se i razantně sníží náklady. Infra zářič stačí používat pouze po dobu užívání koupelny. 

 

Dalším kladem infrazářičů je jejich snadná instalace. Instalaci může provést v podstatě kdokoli. Upevňují se pomocí přiložených úchytů a držáků. Topidla jsou vybavena vidlicovou zásuvkou, tudíž není nutná instalace elektrikářem. Pokud se rozhodnete topidlo přesunout, opět vše může být provedeno běžným spotřebitelem.

 

Shrňme v bodech čeho si zákazníci nejvíc cení na tomto druhu vytápění:

- Rychlé řešení lokálního tepla

- Bezúdržbový provoz

- Snadná instalace

- Úspora oproti vytápění celého prostoru

- Nevíří prachové částice, vhodný pro alergiky

 

Samozřejmě jsou i instalace, kde infrazářič vhodný není. Kdo by si měl instalaci infrazářiče rozmyslet?

 

-Infrazářič nemusí být vhodným prostředkem na vytápění v místech s požadavkem na stále nepřetržité vytápění.

-Oproti konvekčnímu vytápění nelze infratopením např. vytápět otevřenými dveřmi druhou místnost. Infratopení funguje pouze na místech kam dopadají infrapaprsky. Pro instalace s takovým požadavkem nejsou infratopidla vhodná.

-V určitých případech je vhodné ho použít jako doplňkový zdroj vytápění. Pro vysušení prádla může být vhodnější použít konvenční způsob vytápění.

 

Když už známe klady a zápory infrazářičů a rozhodneme se pro nákup infrazářiče do naší koupeny, čím bychom se měli řídit?

 

Velikost koupelny

Samozřejmě čím vyšší výkon topidla, tím větší účinná plocha. Topidla ElmetFire Pluto díky svému designu lze použít jako koupelnový infrazářič. Tyto topidla mají výkon 1500W, tudíž jsou vhodné k použití do koupelen o velikosti do 12m2.

 

Ovládání

Důležitým faktorem je i ovládání topidla. Takové zařízení bude pravděpodobně v koupelně montováno ve výšce 2 metrů, a proto je příhodné mít možnost ovládat topidlo ze země. Topidlo Elmet Fire Pluto lze jednoduše ovládat ze země pomocí přiloženého dálkového ovládání. To můžete umístit kamkoliv a ovládat tak topidlo třeba i z pohodlí vany. Dálkový ovladač je možné ovládat i vlhkou rukou.

 

Vzhled

Většina infrazářičů se nemůže chlubit zrovna vábným vzhledem. Plechové kryty, nepravidelné ochranné mřížky či nepohledné ovládací prvky jsou častým rysem infrazářičů. Najít infrazářič který zapadne do koupelny může být náročné. Téměř v žádné místnosti nechcete aby bylo toto zařízení dominantou. V koupelně mají vynikat kohoutky spolu se zrcadlem, na pergole zase zahradní stůl s přidruženým vybavením kde budete trávit čas se svými přáteli.

Nenápadnosti docílíte volbou matného infrazářiče, který nebude zbytečně odrážet světlo a tak na sebe strhávat pozornost. Topidla ElmetFire Pluto jsou ošetřeny kvalitní matnou práškovou barvou která je velmi elegantní, moderní a odolná.

 

 

Podtrženo sečteno, topidla jsou skvělou volbou jak ušetřit některé náklady, nebo zvýšit tepelný komfort v mnoha prostředích. Nejsou vhodná do všech míst a je důležité dbát bezpečnostních pokynů při instalaci. Široký výběr topidel vhodných pro široké spektrum prostředí najdete na webu elmetfire.cz .

 

Zpět do obchodu